Deníky z přípravy (MO) #8

Region, ve kterém závod finishuje je aktuálně v karanténě. Organizátor se už vyjádřil – nepanikařte, aktuálně se jede podle plánu. Nic jiného se vlastně ani nedá dělat. Karanténa má skončit za 4 týdny a jen velmi těžko se dá předvídat, jaká situace bude na konci dubna. Pro mě je teď jedna z důležitých otázek, kdy si zajistit dopravu na start a jakou a zda.

Mohl bych se ještě trochu vrátit a trochu navázat na Jardův příspěvek o světlech. Rozhodl jsem se totiž přejít na dynamo světlo a poslední dva dny ho testuji. Funguje skvěle. Nad výběrem jsem strávil hodně času. Začal jsem nejdříve s bateriovými, kde jsem pracoval s následujícími kritérii:

  • Kvalitní držák
  • Dvě tlačítka na změnu intenzity (abych kvůli snížení nemusel proklikat všechny módy)
  • Hodně slabý mód k přípravám na spánek, slabý mód pro jízdu do kopce a střední mód pro jízdu z kopce. Nechtěl jsem vyloženě tisíce lumenů, protože bych to stejně nenabil.
  • Vyměnitelné 18650 baterie, které se dají použít k nabíjení telefonu i další elektroniky

Bohužel jsem s ničím nebyl úplně spokojen, a proto jsem se rozhodl hledat mezi dynamo světly. Hodně výrobců je z Německa, ale ti jsou omezeni místními zákony, které omezují maximální svítivost. Nebylo jednoduché najít vhodné kandidáty. V potaz jsem bral následující:

  • Bude to drahé.
  • Když zastavím, světlo má několika minutový zásobník, ale pak zhasne. Budu potřebovat zálohu.
  • Odpadne mi problém s nabíjením baterií.
  • Odpadne mi problém s přepínáním módů – do kopce bude svítit málo, z něj hodně.

Nakonec jsem koupil kLite Bikepacker Ultra V2 MTB. Peněženka nebyla úplně nadšená, světlo mi ale přijde kvalitní. Dvě optiky po stranách vytváří široký kužel pro orientaci v terénu a prostřední optika osvětluje cestu před mnou. Mount je kompatibilní s GoPro, takže existuje nespočet držáků. Trochu mi chybí zapínací/vypínací tlačítko, ale to by mělo jít vytvořit ručně s pár součástkami s Číny.

K němu jsem ještě pořídil levnou čelovku. Ta je myslím důležitá pro případné opravy defektů ve tmě. Ale doufám, že všechny nákupy jsou už za mnou.

Trochu mi dělá starost, že je stále těžší dodržovat pozvolné navyšování kilometráže. Čas není úplně nafukovací veličina. I když mě baví jezdit, ne vždycky to jde. Zatím ale jedu podle plánu, i když tento týden jsem musel o víkendu trochu dohánět.

Michal Ozogán
Facebook Strava Twitter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.