Top 8 zajímavých závodů, kterých se můžete zúčastnit ještě letos

Je váš vysněný závod beznadějně vyprodaný a vám nezbylo nic jiného než beznadějná pozice stého náhradníka? Ještě není vše ztraceno! Mediálně známé závody (zvláště ty české) jsou vybílené během několika hodin, dost často i minut a sekund. Tak proč se omezovat jen na ně? Stejnou zábavu (nebo utrpení) si klidně můžete užít na nově pořádaných akcích, které zatím netáhnou, nebo na těch kousek za hranicemi.

Všechny uvedené závody mají stále volná místa, jsou dostupné a pošlou vás do odhlehlé přírody a krásných hor.

Carpatia Divide

Jste-li fanoušky těžkého terénu, je Carpatia Divide něco pro vás. Provede vás turistickými pěšinami skrz Karpatský hřeben mezi Polskem a Slovenskem. Začíná kousek od Českého Těšína a končí až u hranic s Ukrajinou. Kromě plachých srnek očekávejte medvědy a zubry.

Trasa vám rozhodně nedá nic zadarmo a na prvních 100 km očekávejte 4km převýšení. Rozhodně výzva! Míst na startovní listině je stále dost, ale dejte si pozor, aby vám neutekla. Na projetí zhruba 600km tratě máte něco přes 8 dní.

A nebojte, jazykové dovednosti moc nepotřebujete. Anglicky se stejně moc nedomluvíte a jako dorozumívací prostředek můžete mluvit hodně pomalu česky nebo mávat rukama.

Registrace: carpatiadivide.pl/en/sign-up

Menší české závody

U nás existují čtyři velké závody bez zabezpečení – Loudání českou krajinou, 1000 Miles Adventure, Toulání Šumavou a Bohemia Divide. Mají dlouhou tradici a těžko se do nich dostává (zejména do prvních dvou). S vzrůstající oblibou bikepackingu vzniká ale spousta dalších, lokálních akcí. Ty se možná nemůžou měřit délkou a slávou, ale nabízí podobně koncentrovanou zábavu.

Zvláště letos se podobných projektů narodilo opravdu mnoho, a jelikož stojí tak trochu mimo hlavní dění, stále nabízejí dostatek volných míst. Dokonce máte šanci zúčastnit se prvních ročníků, které přináší to pravé vzrušení z neznáma. Nikdo totiž netuší, jak bude trať v reálu vypadat, a které překážky pořadatel připravil. Na startovní pásce jste na tom všichni stejně.

A někde vystartujete i zadarmo, takže ušetřené peníze můžete vrazit do nějakých užitečných oblastí. Třeba do kola.

Italy Divide

Italy Divide je rychlý závod. Letos se jede od úpatí sopky Vesuv, přes slavná italská města až k jezeru Lago di Garda v podhůří Alp. Nejvyšší bod trasy atakuje úctyhodných 1700 metrů nad mořem. Připravte se na pravé horské počasí, protože sníh tu rozhodně není výjimkou.

Cestou na vás dýchá historie Itálie a doslova vás přemlouvá, abyste z non-stop závodu udělali pohodou výletní projížďku. A vlastně proč ne. Mezi Čechy je takhle destinace rozhodně oblíbená, a proto můžete na startovní čáře očekávat bohaté národní zastoupení.

Startovní listina je otevřená nejen pro jezdce, ale i pro běžce, kdyby vás to na dvou kolech přestalo bavit.

Registrace: www.italydivide.it/registrations

@civitadibagnoregio please take time and enjoy an unbelievable place ! This is @italy_divide ! www.italydivide.it…

Posted by Italy Divide on Monday, December 16, 2019

Trans Germany

Trans Germany je takových německých tisíc mil. V první řadě – měří tisíc mil. V druhé řadě – dokonce částečně kopíruje trasu českých Mílí na severozápadní hranici. Vzhledem k podobného termínu se stává, že se účastníci obou závodů mezi sebou střetávají.

Na start se dopravíte až k hranicím Francie (na kole, nebo pro méně odvážné vlakem) a poslední kilometry vás zavedou k Baltskému moři. Zatímco první polovina se jede v kopcích, kde sbíráte vertikální kilometry jako houby po dešti, po odpoutání od hranice České republiky se sjíždí k moři a trápit vás budou už jen písečné pasáže.

Díky druhé placaté půlce se nejlepší časy pohybují okolo pěti dnů, takže si podle svých ambicí a sebevědomí budete muset zamluvit hezkou dovolenou.

Registrace: www.baselona.de/registration

Michal Ozogán
Facebook Strava Twitter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.