Powerbanka Nitecore NB10000 gen 2 – lehká … ale vydrží?
Vlnovkové odkazy jsou affiliate a nákupem přes ně získávám provizi. Více informací
Tato karbonová powerbanka od Nitecore má kapacitu 10000mAh a váží pouhých 150 gramů. Na těle najdete dva porty - USB-A a USB-C. Obsahuje fyzické tlačítko, kterým si zobrazíte stav nabití 3 diodami nebo se přepnete na nabíjení nízkým proudem.
Maximální rychlost nabíjení powerbanky je 18W, do plného nabití se může dostat v čase nad dvě hodiny. Se specifikací IPX5 nabízí základní ochranu proti vodě. Pokud ji někde zapomenete v dešti nebo vám spadne do vody, nemusí to rozdýchat.
🚵 Je vhodná pro bikepacking?
Tabulkově je na tom z pohledu váha/kapacita skvěle. Rychlost nabíjení je na slušné úrovni. Rozhodně je škoda, že stav nabití dokáže hlásit jen třemi diodami, hůř se potom plánuje, když přesně nevím, kolik v powerbance je. Nebo se i špatně počítá, kolik které zařízení sežere kapacity.
Ochrana IPX5 je dostatečná v tom, že vydrží nějaký styk s vodou, ale pokud vám spadne do vody, nemusí to přežít a takové nehody se stávají.
Co považuji za největší problém, tak mám pochybnosti o mechanické odolnosti celého výrobku. Koupil jsem si dvě - jedna mi umřela na Moravia Divide a druhá sice funguje, ale v jedné části je z obou stran vidět prasklina. Vím že mezi hikery je velmi oblíbená, ale zároveň existuji i jisté množství lidí, kterým selhala.
Tu jednu, která mi umřela, jsem alespoň úspěšně reklamoval. Doporučuji článek jak vybrat powerbanku pro bikepacking zde na webu.
🕵️ Shrnutí
Papírově má svoje kvality, ale mě se na kole příliš neosvědčila. Možná za to mohou otřesy na MTB, protože jsem je vozil v přední brašně. Dávám přednost powerbance Klarus K5, která má podobné parametry i cenu - k tomu přidává lepší odolnosti proti vodě a digitální ukazatel nabití.
A když jsme i té ceny - tak právě protože je tak vysoká, očekával bych mnohem lepší výdrž.
Powerbanka se dá sehnat na německém Amazonu.
Výhody
- Lehká
- Kompaktní
Nevýhody
- Cena
- Nemá mechanickou odolnost
- Stav nabití jen diodami
Hodnocení: 3/5
Napsal Michal Ozogán
S bikepackingem jsem začal v roce 2015. Nevěděl jsem nic o kolech ani o přežití v přírodě. Od té doby jsem najezdil desítky tisíc kilometrů u nás, na Slovensku, ale i v Alpách nebo Spojených státech.
Je pro vás obsah přínosný? Podpořte tvorbu dalších článků, nástrojů a videí na Ko-Fi.
💬 Zatím bez komentáře
Líbil se ti článek? Něco bys vylepšil? Máš nějaký dotaz? Dej nám vědět do komentáře 👇
Mohlo by vás zajímat ...
Opravdu platí, že kdo spí, nevyhrává? Jaké to je šlapat 60 hodin?
Kdo spí, nevyhrává – známé heslo bikepacking závodů. Je to ovšem pravda? Opravdu se vyplatí omezovat spánek? A jaké to doopravdy je bojovat s nevyspalostí a únavou několik dní?... Číst dále
321 Vabank
Nevěděl jsem, jestli mi rychlá třístovka „po rovině“ a v lehkém terénu bude sedět. Přeci jen mám raději kopce a na rovinách většinou ztrácím, navíc jsem se bál tempa gravelů. Dále jsem netušil, jestli jít do prvního ročníku, což mě sice lákalo, ale zároveň jsem očekával, že mi to něco překazí.... Číst dále