Podsedlová brašna Cyclite Saddle Bag Small

Cyclite je relativně nová, německá značka, který vyrábí kvalitní a lehké bikepackingové brašny. Podsedlovou brašnu nabízí ve dvou variantách – 12,9 a 8 litrů. Dnes se zaměříme na variantu „Small“, menší ze dvou bratříčků.

Brašna se prodává ve dvou barvách – v bílé (respektive světle šedé) a černé. Bílá samozřejmě bílou moc dlouho nevydrží. Na obrázcích ostatně vidíte, že jsem ji poctivě testoval. Zkoušel jsem špínu a černé skvrny smýt kartáčem a mýdlem, ale efekt byl prakticky nulový, ačkoliv na produktovém videu tvrdí, že bílá zůstane o omytí bílá.

Co téměř bez výjimky naleznete u všech podsedlových brašen, jsou reflexní prvky po stranách a vzadu. Tam je rovněž prostor i na přichycení světla. Nahoře má integrovanou, plastovou mini karabinu a pavouka na přichycení dalšího nákladu. Popruhy, které drží brašnu pod sedlem, mají kokové spony. I přesto si drží váhu krásných 228 gramů. Je samozřejmě kompletně vodotěsná.

Minimální vzdálenost mezi sedlem a zadním pláštěm je 21 centimetrů.

Tvar drží plastové výztuže, které jsou vyjímatelné. Prostor blízko sedlu je velmi úzký a je dobré ho vyplnit méně objemnými věcmi. Do většiny brašen dávám spacák koncem, ale zde mi v nejlépe drží bokem.

Zkušenosti z terénu

Podsedlová brašna nemá ventil na upouštění vzduchu, nicméně to dle mého soudu vůbec nevadí. Ventil se mi hodí především u brašen, které se zavírají přezkami po stranách. Zde jen zmáčknu brašnu a vypustím vzduch, zaroluji a spojím přezky dohromady. Před recenzi jsem si ani neuvědomil, že tam ventil není.

Mám ji pouze půl roku, takže zatím nemohu hodnotit dlouhodobou výdrž. Vezl jsem ji na Tour Divide, kde zažila zhruba 1000 kilometrů. Kromě špíny nevidím žádné známky opotřebení.

Systém upevňování pod sedlo pomocí kovových spon je originální a na žádné jiné značce jsem ho neviděl. Věřím, že vydrží o něco více než klasické plastové přezky. Osobně mi přijde zapínání o něco méně komfortní, protože provléknout popruh očkem vyžaduje o něco více přesnosti. Nicméně to v průběhu bikepackingové akce stejně neřeším. Brašnu obvykle nesundávám.

Velmi se mi líbí pavouk v horní části brašny. Dokážu v případě potřeby objem mého nákladu lehce zvýšit. Vezl jsem tam dokonce trailové boty. Náklad lze případně zajistit i integrovanou plastovou karabinou.

Dávám ke srovnání i profil nedávno recenzované Apidury. Je vcelku podobný, i když Cyclite nejen díky většímu objemu jde více dozadu. Pokud bych si dal na pavouka například bundu, v prudších sjezdech už bude určitě zavazet.

Cyclite Saddle Bag Small má o litr vyšší kapacitu
Apidura Racing Saddle Pack, varianta 7 litrů

Zkusil jsem reálnou kapacitu, abyste si udělali představu, a do brašny se mi vešlo:

  • Pár ponožek
  • Spacák (s váhou 350 g)
  • Vodotěsné rukavice
  • Merino triko
  • Nepromokavou bundu Tilak Vega (200 g)
  • Nafukovací karimatku NeoAir UberLite
  • Návleky na nohy
  • Šátek
  • Nepromokavé ponožky
Zde je vše, co se mi vměstnalo do brašny

Shrnutí

S doporučenou cenou 150€ proti Apiduře trochu ušetříte a získáte pavouka pro extra náklad. Neřešil jsem žádný problém s vodotěsností, když jsem dodržoval tři zarolování.

Díky absenci vzduchového ventilu ji neutopíte ani v řece, i když dlouhodobě bych ji stejně nikde nekoupal. V prudších sjezdech může díky svému profilu překážet, ale pořád je vcelku kompaktní. Jinak je to kvalitní práce a mohu ji doporučit.

Výhody

  • Plně nepromokavá
  • Gumicuk
  • Lehká

Nevýhody

  • Nemá vzduchový ventil

Hodnocení: 4,6/5

|



💬 Zatím bez komentáře

Co vás zaujalo? 🤔 Rád zodpovím vaše dotazy 📫

Avatar