Deníky z přípravy (MO) #24

Tak tento rok asi poslední deník z přípravy. Míle jsou vrchol sezóny, která měla vlastně vypadat úplně jinak. Už se ale těším, i na těch pár nových míst, které přinese objíždění Polska a vůbec opačný směr Mílí. Třikrát jsem jel na západ a teď se poprvé vydávám na východ, do divokých barbarských zemí.

A jak jde příprava? Na kole už v podstatě nejezdím a všechno jsem vrhl do plánů a shánění posledních kousků výbavy. I když tu básním, jak se připravuji už půl roku, nakonec se stejně nashromáždí fronta úkolů, které je třeba řešit na poslední chvíli.

I letošní trasu jsem dostal až týden před startem. Rozdělit si trasu na nějakých 70 bodů včetně předpokládaných časů průjezdů, není práce na jedno odpoledne. Minulý rok se mi to ale vyplatilo a svého itineráře jsem se s rozpětím několika hodin opravdu držel.

Letos bych chtěl zajet znovu o něco lépe, i když to rozhodně nebude tak markantní zlepšení. Čím víc se blížím limitu svých schopnosti, tím je další posunování hranic obtížnější a obtížnější. Podle všeho se zdá, že v Nové Sedlici se objevím 14.7 v 8 hodin a 26 minut. Uvidíme, zda jsem svoje schopnosti přecenil či podcenil.

Zatím to vypadá, že počasí bude trochu divočejší, a že se nám v průběhu týdne hodně ochladí. To mi ale ve skutečnosti spíše vyhovuje. I když jezdím na lehko, pořad preferuji chlad před vedry. Nejenže nebudu muset shánět tolik vody, ale zároveň se mi v brašnách udělá mnohem víc místa na jídlo. Rozhodně na základě předpovědi nehodlám měnit výbavu a jsem připravený projet vším, co na mě příroda vybalí.

Nejsem úplně spokojený se všemi rozhodnutími, které jsem udělal. Radikálně teď ale měnit setup, není úplně nejlepší nápad. Úplně mi stačilo, když jsem si do Františkova omylem poslal vložky do bot, co jsem měl mít na startu. A hned jak jsem odešel z pošty, napadli mě věci, co jsem tam mohl ještě přibalit. Ale možná lepší mít těch věcí méně, abych se v tom nehrabal jako minulý rok.

Finálně sbalený budu až na startu, když do ruky dostanu tracker. Pořád přemítám, kam se mi ho podaří nacpat.

Do Hranic vyrážím už v sobotu odpoledne. Je to vlastně vtipné, že je to mnohem dříve, než když cestujeme až na druhý konec bývalého Československa. Všem spoluzávodník přeji hodně štěstí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *