Deníky z přípravy (JŠ) #5

Do článku o výbavě, který jsem připravoval a publikoval ve středu, se mi nevešlo pár věcí. Některé úplně moc nesouvisely s tématem, jiné už by tam byly navíc a už tak dlouhý text by jen zbytečně znepřehlednily.

Tou hlavní myšlenkou, jež jsem si uvědomil, bylo, jak se mi změnil postoj k přípravě výbavy v průběhu let. Když jsem poprvé vyrážel na těžko do přírody, balil jsem si den předem, moc výbavu neřešil, vezl pár nepotřebných věcí a nevezl pár potřebných věcí. Podruhé už to bylo o trochu lepší, balení znovu probíhalo den dopředu, ale nepotřebné věci jsem už neměl a kromě dobré nepromokavé vrstvy mi nic nechybělo.

Mou třetí akcí byla Italy Divide 2019, tam už jsem nic nenechal náhodě, vše si pečlivě sepsal, rozdělil, dokola optimalizoval a dost věcí vylepšil. Nebylo to dokonalé, ale představovalo to pro mě velmi dobrý základ, který bych se dnes nebál vzít na jakýkoliv závod.

Jak už to tak ale bývá, s každou zkušeností zjistíte, co ještě můžete vylepšit, a tak optimalizuju doteď. Změnu však představuje, co řeším. Už nepřemýšlím, jestli mít spacák na řidítkách nebo pod sedlem, jestli mít batoh s vakem nebo dvě láhve v rámu. To důležité mám hotové, teď řeším drobnosti. Přemýšlím, jak velké balení opalovacího krému je nutné mít s sebou, kolik kartiček v peněžence je ještě snesitelné množství, za co budu měnit určité prvky výbavy, až přijde čas je nahradit, nebo jestli budu na 600km závodě potřebovat těžký multiklíč a spacák.

Zatím jsem se rozhodl vyzkoušet vosk místo oleje na řetěz, který slibuje menší frekvenci mazání a kompaktnější balení, nebo dva 30ml obaly na opalovací krém a Sudocrem. Je dost možné, že toho vylepším víc, míst pro optimalizaci vidím opravdu hodně, ale zároveň vím, že můj výsledek na těch drobných úsporách skoro vůbec nezávisí.

Jaromír Šolc
Strava

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *