Deníky z přípravy (JŠ) #3

Mám raději léto než zimu. A taky mám raději teplo než zimu. Loni jsem si to ověřil na obou závodech. Dost mě překvapilo, kam až může teplota v červenci v Čechách nebo na přelomu dubna a května v Itálii spadnout. Možná to není ani tolik o počasí, ale o správném oblečení, jak praví jedno moudré rčení.

Už jsem vysledoval, jaké teploty jsou hraniční pro určitý počet vrstev na těle. Nad 20°C se vozí jen dres a kraťasy, do 12°C stále stačí lehčí bunda, okolo 8°C už se to láme a kromě dvou teplých vrstev nahoře a jedné dole už to chce i teplejší rukavice a boty. Pod bodem mrazu jsem na kole moc času nejezdil, tam už je to docela loterie, jestli bude zima jen z kopce, nebo tak nějak pořád.

Letošní zima sice moc sněhu nepřinesla, ale to neznamená, že by bylo kdovíjaké teplo. Každopádně jsem se včera při pohledu na displej telefonu zobrazující teplotu zaradoval, když ukazoval 8°C namísto obvyklých pár stupňů nad nulou. Doma jsem nechal zimní rukavice, vyrazil v letních a těšil se na pohodovou jízdu v teple, ale byl jsem nemile překvapen.

Nic mi sice nemrzlo a nemusel jsem se první kilometry zahřívat aktivní jízdou, jen jsem zjistil, že mi i při takové teplotě může být poměrně velké horko, musím kvůli tomu hodně pít a po příjezdu domů jsem červený jako z růže květ.

Zimu kvůli tomu mít rád nezačnu, pořád je lepší léto s teplem, jen jsem fakt nečekal, že mě zima doběhne.

Podělte se s námi o svoje zkušenosti, měli jste to včera stejně, nebo už vás teplota nepřekvapí?

Jaromír Šolc | 2. února 2020 | #Deníky z přípravy