Deníky z přípravy (JŠ) #23

Poslední deník před Mílema. První deník po 444. Co k tomu dodat? Výbavu jsem otestoval a prověřil, tak zbývá už jen čekat, odpočívat, připravovat se logisticky a vyřešit všechny povinnosti, než mi začnou prázdniny.

EB444

Z EB444 v blízké budoucnosti vyjde report, tak jen stručně. Vyrazil jsem s minimální výbavou a překvapivě mi nic nechybělo. Možná ionťák a rychlost na rovinách. Mnohem větší problém pro mě bylo jídlo, kterého jsem měl nadbytek, ale ne správného, takže jsem využíval každé příležitosti k získání nečokoládového nesušenkového jídla. Nad ránem jsem na to doplatil, protože nikde neměli otevřeno, takže jsem neměl ani pití. Bez energie jsem to vyřešil ulehnutím do trávy, odkud mě dostal kolemjdoucí pár pomocí dvou kukuřičných plátků a asi 0,2 l vody.

Závod se rozjel velmi rychle, což mi úplně nevyhovovalo, ale po 3 hodinách jízdy už jsem jel sám. Do Jeseníku jsem se dostal vysílený v půl třetí ráno, tak jsem se položil na lavičku a po 25 minutách plný energie vyrazil na Smrk. Spacák mi vůbec nechyběl.

Počasí bylo teplé s občasnými přeháňkami, určitě lepší než zima.

Tři borci přede mnou nespali vůbec a ještě k tomu jeli rychleji na rovinách, tak jsem se je ani nesnažil dohánět a v Českých Petrovicích si dokonce dopřál zmrzlinu. Do cíle jsem dorazil po bouřce na 4. místě po úžasném projetí, přeci jen to bylo přes 32 hodin v sedle.

Vosk se mi smyl z kola při prvním dešti, zbylých 360 km jsem jel na sucho a ke konci mi dost skákal řetěz. Karpály jsem nepocítil, ale na delší trať už by se ergonomické gripy hodily.

1000 Miles

Kromě servisu kola a dokončení školních povinností ještě musím vyřešit podsedlovou brašnu. Vzhledem k přítomnosti teleskopu se musím poohlédnout po jiném než dosavadním řešení od Everbike. Brašnu samotnou mi nakonec půjčí Michal, za což mu děkuji. Nepříjemné ale je, že naprostá většina teleskopů má průměr 25 nebo 26 mm, v těchto velikostech se dělají i všechny adaptéry. Jenže já mám výjimečný teleskop od 8pins, který má průměr 33 mm. Pravděpodobně tedy budu muset aplikovat své strojařské znalosti a buď oblebím sedlovku páskou, nebo si navrhnu a vytisknu vlastní adaptér.

Za dva týdny se budu těšit v Hranicích na setkání s některými z Vás, třeba se pak spolu i projedeme.

Jaromír Šolc
Strava

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.