Deníky z přípravy (JŠ) #13

Minule jsem vás navnadil na nové kolo, ale nakonec jsem místo nových zážitků řešil, na čem budu jezdit, za což se omlouvám. Můj cyklistický život totiž na více než dva týdny umřel.

Už jsem prošel nabídku kol a vybral si konkrétní značku a model. Už jsem si dokonce vybral prodejce a domluvil se s ním na koupi. Ale než jsem si přenastavil limity na účtu, vyprodala se u dovozce moje velikost. A co s tím? Buď si můžu koupit vyšší model za vyšší cenu, nebo si nechat dovézt nižší model z Německa a vyměnit nějaké komponenty, anebo počkat do konce května, kdy je naplánovaná další výroba. Vzhledem k tomu, že nižší ani vyšší model nemá moc povedené barvy a osazením mě taky moc nelákaly, rozhodl jsem se počkat do května.

Jenže to znamená skoro dva měsíce bez kola. Takže musím dát co nejrychleji dokupy zadní náboj z RB. Současná situace tomu úplně nenahrává a časově na tom taky nejsem úplně nejlépe. Několik telefonátů o tom, jak moc se vyplatí do 5 let starého kola investovat mě znejistí. Uvažuji o prodeji, ale to by nijak nepomohlo současné situaci. Dívám se na náboje, na nová kola, na jetá kola a snažím se najít nějaké dobré řešení. Věděli jste, kolik je na zadním kole různých variant provedení, které musíte splnit, aby vše správně fungovalo? Já napočítal celkem 6:

  • Průměr ráfku
  • Velikost osy/rychloupínáku
  • Upnutí kotouče na centerlock/6 šroubů
  • Provedení ořechu
  • Počet drátů (pro samotný náboj)
  • Způsob připevnění drátů (pro samotný náboj)
  • Šířka ráfků (kolo bude fungovat i bez správné šíře, tak ji nepočítám, ale zmínit ji musím)

To vše bez ohledu na cenu, materiál, vzhled nebo další individualizaci.

Pozitivní výhled do budoucna?

Než jsem se definitivně rozhodnul, kontaktoval mě prodejce, že by mohl mou velikost sehnat už příští týden, tak já budu doufat. Nad budoucností RB ještě popřemýšlím – řešit to takhle narychlo mi nepřišlo zrovna nejlepší, tak jsem rád, že na to mám víc času.

Abych ten čas alespoň trochu produktivně využil, věnoval jsem ho teoretické a celkové fyzické přípravě. Ještě uvidím, co ty dva týdny udělají s fyzičkou a jak dlouho mi potrvá dostat se zpátky.

Pokud to vyjde, tak už příště to bude o novém kole. A já pevně věřím, že to vyjde.

Jaromír Šolc
Strava

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *