Deníky z přípravy (JŠ) #1

Možná jste si minulý týden říkali, proč začíná Michal zcela nelogicky své postřehy od nuly. Důvod je celkem jednoduchý. Už jsme byli domluvení, že se budeme pravidelně střídat a že první deník z přípravy napíše on. Z toho vyplývá i číselné označení příspěvků, které jednomu navždy přisoudí sudá čísla, zatímco druhému lichá. No a já jsem chtěl mít čísla lichá. Nic víc.

Letos se pokusím o zdolání dlouhé varianty 1000 Miles Adventure, což bude nejdelší závod roku (i života), a v rámci příprav poznám i Závod okolo Bažiny a Extreme Bike 444. S výbavou jsem velmi spokojený, takže na té budu měnit pouze drobnosti.

Počátkem roku jsem si do telefonu nainstaloval Stravu. Doposud jsem k záznamu všech svých jízd používal Endomondo a neměl jsem důvod nic měnit. Nějaké segmenty nebo porovnávání s ostatními mě moc nelákalo.

Když jsem si ale poprvé Stravu otevřel, začal sledovat několik lidí a pak s ní vyjel, otevřel se mi úplně nový svět a způsob ježdění. Už začínám chápat, co na ní všichni vidí.

Tušil jsem, že fyzička nepatří mezi mé nejsilnější stránky, ale nečekal jsem, že většina těch, které odebírám už v lednu najíždí stovky kilometrů týdně, zatímco já dám tak dvě dvouhodinové vyjížďky. Navíc jsou mé časy na segmentech většinou dvojnásobné oproti KOMům. Asi bych měl v rámci přípravy něco změnit.

Utěšovat se zatím můžu jen druhým nejrychlejším časem na jednom segmentu. Doufám, že se místní KOM začíná bát.

Pokud byste mě chtěli sledovat, zde je odkaz na mou Stravu.

Jaromír Šolc
Strava

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *