Bikepackingové vybavení z Aliexpressu

Ne vždycky je třeba sahat po tom nejdražším vybavení. Všichni máme omezený rozpočet a na čínském tržišti nejsou jen padělky, co patří do koše jako nepoužitelnosti. Dají se zde najít užitečné drobnosti, které za pár korun výrazně zjednoduší život.

Všechny vyjmenované produkty jsem zakoupil a osobně vyzkoušel.

Blatník

Přední blatník je opravdová nutnost. Bez něj by vám voda stříkala do očí a vy byste vůbec neviděli cestu. Tenhle je lehký, drží na stahovacích páscích, stojí pár korun a pevně věřím, že se na něm nedá nic zkazit. Rozhodně mi slouží dobře.

https://www.aliexpress.com/item/32917248138.html

Brašna na představec

Tenhle stem bag je na Aliexpres přímo luxusní zboží. Nestojí málo. Ale já jsem si ho oblíbil. Je opravdu lehký a zatím drží i v drsných podmínkách mého kola. Samozřejmostí je otevírání a zavírání jednou rukou. Nevýhodu jsem našel pouze jednu. Boční kapsičky nejsou elastické a některé drobnosti z nich mohou na kořenové cestě vypadnout. Nicméně bonbony si do nich dávám s klidním srdcem.

https://www.aliexpress.com/item/32944061913.html

Kontejnery a tuby

Žádný výlet není tak dlouhý, abyste si na něj museli brát celé balení opalovacího krému. Stačí malá lahvička. A právě na Aliexpressu se dá sehnat nepřeberné množství takových lahviček ve velikosti několika desítek mililitrů, které vám bohatě postačí a nezaberou mnoho místa.

https://www.aliexpress.com/item/32937577133.html

Stahovací pásky

Vždycky se hodí mít jich několik v zásobě. Kupujte ve velkém.

https://www.aliexpress.com/item/4000235072438.html

Vlastní multiklíč

Nějakou dobu jsem lavíroval nad tím, jak mít kvalitní multiklíč, co bude lehký, půjdou s tím utahovat šrouby a nebude stát majlant. Zajímavou volby jsem našel na Aliexpresu. Koupíte si klíč ve tvaru L, který funguje výborně a dostanete se s ním všude. K němu si pořídíte sadu inbusů. S sebou si vezmete jen ty, které opravdu potřebujete. Jediná nevýhoda je, že je lehce poztrácíte.

https://www.aliexpress.com/item/32964979577.html

https://www.aliexpress.com/item/33032969234.html

18650 baterie

Klasické Li-ion baterie, které naleznete v powerbankách. Obvykle najdete dva druhy – s bezpečnostním obvodem a bez něj. Tyhle jsou samozřejmě bez, takže do světla ji nedáte, ale jako vyměnitelné baterie do powerbanky jsou skvělé. Valí se mi jich doma celkem šest. Jen jsem je při jedné nehodě, omylem vložil s opačnou polaritou a powerbanka mi shořela.

https://www.aliexpress.com/item/32823637124.html

Quadlock

Mít zálohu navigace je užitečné. Ale tahat s sebou dvě zařízení? To mi přijde zbytečné. Mnohem lepší je připravit svůj telefon tak, aby byl schopný navigovat v případě potřeby. Ale jak ho dostat na řídítka? Tento quadlock známý z garmin cyklo-computerů může být dobrá, minimalistická volba. I když o telefon bych se stále bál a měl bych ho jen pro stav absolutní nouze.

https://www.aliexpress.com/item/32950409458.html

Brašna na horní rámovou trubku

Tyhle brašny nemusí odolávat tlakům jako podsedlovky. A ani nepojmou tolik věcí. Stojí proto za úvahu, zda si místo značkových brašen nekoupit levnější protějšek. Před deštěm vám věci sice neochrání, ale nic vám nebrání použít plastový sáček dovnitř. Brašnu upevníte buď na horní rámovou trubku blíže k řídítkům nebo na opačnou stranu k sedlovce.

https://www.aliexpress.com/item/33016893248.html

Vodotěsné sáčky

Plastové sáčky s jezdcem jsou skvělé na základní ochranu před vlhkostí. Dřív jsem používal obyčejné sáčky, které mají sice 100% uzavírání, ale zase se s nimi špatně manipuluje. Jezdec je mnohem jednodušší, když na okraji pustí trochu vody.

https://www.aliexpress.com/item/33011636494.html

Popruhy

Na Alíkové pořídíte nepřeberné množství popruhů. Často jsem viděl jezdce, jak si přilepují duše kobercovkou, ale já dávám přednost řešení na více použití. Tenhle pásek bohatě stačí na přichycení duše i pumpičky na rám a prakticky nic neváží. Jen je třeba ho pořádně utáhnout.

https://www.aliexpress.com/item/33000137445.html

Čelovka Nitecore

Hledal jsem něco, co bych si mohl pásky připnout na helmu, mělo silný i slabý mód a fungovalo na 18650 bateriích. Takhle čelovka splnila všechny moje předpoklady. Na slušných 400 lumenů vydrží 3 a půl hodiny. Mám ji hlavně jako doplněk ke světlu na řídítkách a zatím jsem spokojený.

https://www.aliexpress.com/item/32970251764.html

A co vy?

Máte další tipy na produkty z Aliexpressu, které stojí za to koupit? Pochlubte se s nimi do komentářů.

Michal Ozogán
Facebook Strava Twitter

2 komentáře

  1. Osvědčil se mi tento držák na telefon. Otestován na Loudání 2019 na úseku cca 550km(odstoupil jsem). Výhoda je že i v dešti stačí zavřít celý telefon do ziplock sáčku a může zůstat na řidítkách. Pravda , v dešti je pak ovladatelnost displeje strašný opruz, ale jako navigace jel i v dešti dobře, dokud jsem nechtěl něco klikat.

    #Aliexpress CZK 143.85 33%OFF | Metal Bike Bicycle Phone Holder Anti Slide Cycling Mobile Phone Mount Handle bar Extender Holder For Phone Cellphone GPS
    https://a.aliexpress.com/_BSjjLI

  2. Ďakujem za inšpiráciu, niekoľko vecí som objednal, teraz čakám na ich doručenie. Verím, že všetko príde bez problémov. Veľa šťastných kilometrov všetkým bikerom!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.